Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Odszkodowanie za odwołany lot do Dominikany

Od pewnego czasu Dominikana jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Piękne karaibskie plaże, palmy kokosowe i ukryte w oceanie rafy koralowe przyciągają turystów przez cały rok. Dostępność tego kierunku mocno zwiększyła się w ostatnich latach ze względu na bezpośrednie połączenia czarterowe z Warszawy, Poznania i Katowic. Połączenia takie oferują przede wszystkim linie lotnicze TUIfly Netherlands. Możliwy jest zakup samego biletu lotniczego, jak i zorganizowanych wczasów.

 

Niestety czasem zdarza się, że lot na wymarzone wakacje jest opóźniony lub nawet odwołany. W takiej sytuacji warto znać swoje prawa. Jest to przede wszystkim prawo do opieki oraz prawo do odszkodowania.

 

W przypadku oczekiwania na opóźniony lot prawo do opieki obejmuje m.in. obowiązek zapewnienia przez przewoźnika wyżywienia i napojów, a także zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem pomiędzy lotniskiem a miejscem zakwaterowania. Należy dodać, że prawo pobytu w hotelu przysługuje tylko w przypadku konieczności oczekiwania na opóźniony lot przez jedną lub więcej nocy.

 

W przypadku opóźnienia lotu lub jego odwołania pasażerom przysługuje odszkodowanie w wysokości zależnej przede wszystkim od długości lotu. Kwoty odszkodowań wahają się do 250 euro do 600 euro dla każdego z pasażerów.

 

Odległość między Polską a Dominikaną to ponad 8000 tysięcy kilometrów. Tak duża odległość powoduje, że pasażerowie opóźnionych albo odwołanych lotów do Punta Cana mogą się domagać najwyższych przewidzianych w przepisach odszkodowań, czyli kwoty 600 euro.

Kwota ta jest niemała, więc w przypadku zakłóceń lotu warto zwrócić się do przewoźnika o wypłatę odszkodowania.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl