Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Opóźniony albo odwołany lot z Polski do USA

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Polskie Linie Lotnicze LOT, Stany Zjednoczone są dla LOT-u największym i jednocześnie najszybciej rozwijającym się rynkiem połączeń dalekiego zasięgu.[1] Przeglądając siatkę połączeń PLL LOT możemy znaleźć bezpośrednie loty z Warszawy do Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles. Loty krajowe umożliwiają natomiast znalezienie dość wygodnych połączeń także z innych miast Polski np. z Krakowa, Gdańska czy Poznania.

 

Loty pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi to loty długodystansowe, podczas których samoloty pokonują wiele tysięcy kilometrów. Warto wiedzieć, że jeśli dojdzie do odwołania lub opóźnienia tego rodzaju lotu, to każdy z pasażerów może się domagać od linii lotniczych odszkodowania w kwocie 600 euro. Jest to najwyższa stawka przewidziana w Rozporządzeniu nr 261/2004[2].

 

Linie lotnicze są zwolnione z odpowiedzialności w przypadku wystąpienia tzw. okoliczności nadzwyczajnych. Przepisy nie regulują wprost, co to znaczy „okoliczności nadzwyczajne”. Przyjmuje się, że okolicznościami nadzwyczajnymi są np. warunki pogodowe, które uniemożliwiają bezpieczny start lub lądowanie. Okolicznością nadzwyczajną nie jest natomiast awaria samolotu, ani też problem z załogą pokładową.

 

Jeśli zatem dojdzie do opóźnienia lotu o ponad trzy godziny lub do jego odwołania, to zawsze warto sprawdzić, czy przysługuje nam odszkodowanie.

 

 

 

 

 

 

 

[1] http://www.pasazer.com/news/39178/lot,coraz,bardziej,zaangazowany,w,zniesienie,wiz,do,usa.html

 

[2] ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl