Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Odszkodowanie od Polskich Linii Lotniczych LOT

Loty LOT-u masowo odwoływane i opóźnione. "Samoloty się posypały" – taki tytuł można dziś znaleźć na stronach wyborcza.pl

 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w powyższym artykule „LOT ma coraz większe problemy techniczne z samolotami. Co dzień odwoływane są nawet dalekie loty, a opóźnionych jest około 40 proc. połączeń.”[1] Powyższe statystki są bardzo niekorzystne dla naszego narodowego przewoźnika. Tego typu sytuacje mogą powodować niezadowolenie pasażerów, a co za tym idzie także liczne reklamacje.

 

Warto wiedzieć, że w przypadku dłuższych lotów odszkodowania za opóźnienie lub odwołanie lotu mogą wynosić do 600 euro na rzecz każdego z pasażerów. W przypadku lotów na krótszych dystansach odszkodowania są niższe i w zależności od odległości wynoszą 250 euro lub 400 euro.

 

W przypadku odwołania lotu pasażer ma prawo odstąpić od umowy. W takiej sytuacji przewoźnik jest zobowiązany zapewnić pasażerowi odpowiedni zwrot ceny biletu. Należy jednak wiedzieć, że pasażer, który skorzystał z prawa do zwrotu kosztu biletu traci jednocześnie uprawnienie do tzw. zmiany planu podróży, czyli uprawnienia do uzyskania podróży na porównywalnych warunkach.

Należy dodać, że jeśli następuje odwołanie lotu, to przewoźnik jest obowiązany wręczyć każdemu pasażerowi pisemną informację o przepisach dotyczących podstawowych praw pasażerów, w tym prawa do odszkodowania i opieki.

 

 

 

 

 

 

 

[1] http://wyborcza.pl/7,155287,23613177,loty-lot-u-masowo-odwolywane-i-opoznione-samoloty-sie-posypaly.html

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl