Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Czarterowe linie lotnicze Ryanair Sun

Niecałe dwa miesiące temu zaczęły swoją działalność w Polsce czarterowe linie lotnicze Ryanair Sun. Nowe linie są spółką - córką znanych irlandzkich linii Ryanair. Biurami podróży, które podjęły współpracę z Ryanair Sun są TUI i Grecos Holidays [1].  Nowa linia obsługuje między innymi wakacyjne loty do Grecji i Chorwacji.

 

Warto wiedzieć, że do pasażerów czarterowych linii lotniczych (w tym pasażerów linii Ryanair Sun) mają zastosowanie regulacje zawarte w Rozporządzeniu nr 261/2004[2]. Rozporządzenie to zapewnia pasażerom szereg uprawnień. Wśród nich jest m.in. prawo do domagania się odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot. Co do zasady linie lotnicze nie są zobowiązane do wypłaty odszkodowania jedynie wówczas, gdy opóźnienie lub odwołanie lotu nie wystąpiło z ich winy.

 

Wysokość należnego pasażerom odszkodowania uzależniona jest od długości lotu. Im większa odległość między miejscem startu a miejscem lądowania, tym wyższe odszkodowanie. Wysokość odszkodowań wynosi od 250 euro – 600 euro.

 

W przypadku obsługiwanych przez Ryanair Sun tras pomiędzy lotniskami w Polsce a lotniskami w Grecji odszkodowanie najczęściej wynosić będzie 250 euro lub 400 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] https://www.tanie-loty.com.pl/blogi/16996-ryanair-sun-otwiera-nowe-bazy-operacyjne-w-polsce-daj-sie-zabrac-w-strone-slonca.html

 

[2]ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl