Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy

Rozpoczyna się właśnie sezon urlopowy, a wraz z nim szansa na dalsze i krótsze podróże. Sezon wakacyjny to także intensywny czas pracy dla tzw. czarterowych linii lotniczych. W Polsce są to przede wszystkim linie Enter Air, Small Planet Airlines oraz Travel Service Polska.

Bilety na lot wyżej wskazanych linii można kupić głównie za pośrednictwem biur podróży. Najczęściej jest to element całego wyjazdu wakacyjnego tj. wczasów lub wycieczki. Czasem zdarza się, że czarterowe linie lotnicze sprzedają bilety bezpośrednio na swoich stronach internetowych.  

 

Warto wiedzieć, że pasażerowie czarterowych linii lotniczych mają takie same prawa jak pasażerowie linii rejsowych. Prawa te przysługują niezależnie od tego, czy bilety były elementem wyjazdu wakacyjnego nabytego w biurze podróży, czy też zostały samodzielnie nabyte przez pasażera.

 

Jeśli zatem z winy przewoźnika dochodzi do opóźnienia przylotu o ponad trzy godziny, to pasażerowie mogą domagać się od odszkodowania. Wysokość odszkodowania zależna jest od odległości między miejscem wylotu a miejscem docelowym. Im większa odległość, tym wyższa wartość odszkodowania. W uproszczeniu można wskazać, że:

  • przy lotach do 1500 km przysługuje rekompensata w wysokości 250 euro,

  • przy lotach powyżej 1500 km przysługuje rekompensata w wysokości 400 euro,

  • przy lotach powyżej 3500 km przysługuje rekompensata w wysokości 600 euro.

 

Jeśli zatem doszło do opóźnienia, warto sprawdzić czy w danym przypadku linie lotnicze powinny wypłacić odszkodowanie.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl