Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Odszkodowanie za opóźniony lot na Wyspy Kanaryjskie

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie to znakomity pomysł na spędzenie wakacji. Każda z wysp archipelagu oferuje inne atrakcje, krajobrazy i smaki. Można opalać się pod palmą na Gran Canarii lub zdobywać wulkan El Teide na Teneryfie. Na każdej z wysp panują też świetne warunki do uprawiana sportów wodnych. Co więcej, Wyspy Kanaryjskie są atrakcyjne pogodowo przez cały rok!

 

Zdecydowanie najlepszym sposobem dostania się na Wyspy Kanaryjskie jest lot samolotem. Wystarczy tylko wybrać najbardziej interesującą nas wyspę, a następnie wybrać ofertę w biurze podróży lub zorganizować wyjazd we własnym zakresie.

 

Odległość pomiędzy polskimi lotniskami a poszczególnymi wyspami wchodzącymi w skład archipelagu wynosi ok. 4000 km. Dla przykładu: bezpośrednia odległość między Poznaniem a Las Palmas de Gran Canaria to ok. 3800 km, a odległość pomiędzy Warszawą a Santa Cruz de Tenerife to ok.  4 050 km.

 

Warto wiedzieć, że jeśli doszłoby do opóźnienia lotu, to potencjalnie możemy się domagać od linii lotniczych odszkodowania w kwocie od 250 euro do 600 euro. Wynika to z Rozporządzenia nr 261/2004[1]

 

Istotne jest, że odszkodowania można się domagać zarówno wówczas, gdy korzystaliśmy z lotu rejsowego, jak i z lotu czarterowego. Jeśli doszło do opóźnienia lotu kupionego za pośrednictwem biura podróży, to na gruncie regulacji unijnych pasażerom przysługują takie same prawa, jak pasażerom korzystającym z lotu rejsowego.

 

 

 

 

[1] ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY

z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl