Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot krajowy

W ostatnim czasie loty wewnątrzkrajowe znacznie zyskały w Polsce na popularności. Wynika to przede wszystkim z poszerzającej się oferty przewoźników. Loty krajowe są obecnie oferowane nie tylko przez PLL LOT, ale także przez tzw. tanie linie lotnicze. Aktualnie możemy korzystać m.in. z bezpośrednich lotów pomiędzy Poznaniem a Warszawą, Krakowem a Gdańskiem, Wrocławiem a Gdańskiem oraz z wielu innych.

 

 

Warto wiedzieć, że Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004[1] dotyczące praw pasażerów ma zastosowanie nie tylko do lotów pomiędzy różnymi państwami członkowskimi, ale także do lotów krajowych. Powyższe oznacza, że w przypadku długiego opóźnienia lub odwołania lotu krajowego pasażerowie mogą skierować do linii lotniczych żądanie wypłaty odszkodowania.

 

 

 

Z Rozporządzenia nr 261/2004 wynika, że wysokość odszkodowania zależna jest przede wszystkim od czasu opóźnienia oraz od długości lotu. Europejskie loty wewnątrzkrajowe są najczęściej lotami o długości nieprzekraczającej 1500 km. Oznacza to, iż odszkodowanie, którego mogą oczekiwać pasażerowie opóźnionych lub odwołanych lotów krajowych najczęściej wyniesie 250 euro. W przypadku dłuższych lotów odszkodowanie może być wyższe.

 

 

 

 

 

[1] ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl