Please reload

Ostatnie posty

Opóźniony lot z Lesbos do Polski

9/8/2018

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Brak widoku na morze

Jedną z często oferowanych przez biura podróży usług dodatkowych jest możliwość wykupienia pokoju z widokiem na morze.  Pokoje te mają często znacznie wyższą cenę niż pokoje standardowe, jednak z uwagi na swoją atrakcyjność cieszą się dużą popularnością.

 

Relatywnie często zdarza się, że pomimo zakupu dodatkowej usługi widok z pokoju zdecydowanie nie spełnia oczekiwań. W szczególności ma to miejsce wówczas, gdy widok na morze przesłonięty jest przez różne obiekty np. budynki hotelowe, roślinność itp. Inną stosunkowo częstą sytuacją jest przydzielanie gościom pokoi, które mają jedynie boczny widok na morze. Oba wskazane powyżej wypadki mogą budzić rozczarowanie klientów biura podróży. Pomimo powyższego biuro podróży może twierdzić, że wywiązało się z warunków umowy tj. zapewniło pokój, z którego morze dało się zobaczyć.

 

Z orzecznictwa sądowego wynika, że: „Każdy rozsądnie oceniający sprawę konsument ma prawo spodziewać się, że widok na morze oznacza jeśli nie pełny, nieprzesłonięty niczym widok morza to przynajmniej sytuację, w której będzie on dominującym elementem krajobrazu z okna pokoju hotelowego. Z całą pewnością warunku tego nie można uznać za spełniony, gdy widok na morze zastąpiony jest widokiem na hotelowy basen i oddzielające hotel od linii brzegowej palmy” (Wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi z dnia 5 grudnia 2016 r., sygn. akt III Ca 1157/16). Powyższe oznacza, że jeśli biuro podróży nie zapewniło odpowiedniego widoku z pokoju, to warto podjąć działania zmierzające odzyskania uiszczonych z tego tytułu kwot.

 

Wedle tzw. tabeli frankfurckiej, kwota której można się domagać w przypadku, gdy pokój miał wadę w postaci braku obiecanego widoku na morze winna odpowiadać wartości ok. 5 - 10 % wartości zakupionych wczasów.  

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
  • Facebook Basic Square

Tel: 788-220-136  |  kontakt@nietakiurlop.pl 

 Copyright ©  2017  nietakiurlop.pl